Yunan diplomat Stratos Efthymiou'nun kişisel sergisi

Geri Dön


Mübadele nedeniyle topraklarını terk etmek zorunda kalanların öykülerinin anlatıldığı 'Lozan'ın Çocukları' fotoğraf sergisi Çankaya Belediyesi Galeri Kara’da açıldı.


Yunanistan'daki Kastoria, Grevena ve Türkiye'deki Isparta ile Eğirdir'de çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin açılışını Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile Patrik Bartholomeos birlikte yaptı.

Galeri Kara’da düzenlenen etkinliğe İsmet İnönü'nün torunu ve aynı zamanda CHP Ankara Milletvekili olan Gülsün Bilgehan, Yunanistan Büyükelçisi Fotios J. Xydas, Finlandiya, Bosna Hersek, Almanya, İsveç, Rusya, Şili, İtalya, Romanya, Vatikan ve Bulgaristan elçiliklerinden temsilciler ve Çankaya Belediyesi yönetimi ile çok sayıda Yunan ve Türk vatandaş katıldı.

Fotoğrafların herbiri Fıratcolor'da  Aykut Fırat yönetiminde tek tek Photoshop'ta edit edilerek  60x80 ve 60 x70 ebadında kimyasal fotoğraf kağıdına baskı yapıldı. Sergilemek için 10 mm fotoblok ile daha geniş bakış açısı sağlayan ve soft etki veren mat laminasyon kullanıldı.