Klasik Fotoğraf

Negatif-Film.gif
negatif film
Renkli ve Siyahbeyaz Negatif Film Banyo : Laboratuvarımızda her gün özel test filmleri banyo edilerek ölçüm yapılır ve bu değerler bilgisayara girilerek kalite kontrol programı desteği ile kontrol edilir. Ardından gerekli kimyasal ilaveler yapılıp ısı, hız, ph kontrolleri yapılır ve sıvı özgül ağırlıkları hidrometre ile ölçüldükten sonra referans değerlerine getirilir. Bu işlemlerin amacı negatif filmlerin mükemmel değerlerde görüntü oluşturabilmesidir ve daha önemlisi kalite standardının sürekliliğini sağlamaktır. Film banyo kontrolleri bittikten sonra günlük banyo islemlerine geçilir.


slaytfilm.gif

Slayt_fuji.gif
slayt film

 

 

Slayt Film Banyo : FIRATCOLOR Kodak'ın dünya kalite zinciri olan, çok özel laboratuvarlardan Q-lab zincirinin halkasıdır. Slayt filmler, negatif filmlere göre çok daha zor ve hassastır, yarım diyafram poz hatasını dahi kabul etmez. Banyo kontrolunun sağlanabilmesi için temel banyo parametrelerinin gözlenmesi ve denetlenmesi gerekir FIRATCOLOR günlük buharlaşma kontrolu, oksidasyonların minimize edilmesi, test filmi kontrolü, ph ve yoğunluk ölçümleriyle birlikte banyolarin içindeki gümüş bromür, sülfit, ve reversal etken aktif maddelerini kimya testi yaparak ölçer ve slaytların sürekli ayni renk ve densitede yıkanmasını sağlar. Aynı zamanda banyo edilen test filmleri İngiltere' ye Kodak Qlab merkezine gönderilerek kontrol ve rapor edilir. Sürekli bu testler ile 1/10 f stop kontrol edilir. Banyo kontrolleri uygulamasıyla varolabilecek sorunlar önceden fark edilir ve sonuçlaın telafisi ile birlikte nedenleri de ortadan kaldırılır. Böylece denetim dışı koşulların müşteri filmlerini olumsuz etkilemesi önlenir. Banyo edilen slaytlar tamamıyla asitten arındırılmış, çok özel asetatlar içine yerleştirilir veya istek üzerine otomatik 1.8 mm kalınlığında çerçevelenir ve kutulanır.

"Q-Lab" yeterliliğine sahip Ankara'daki tek, Türkiye'deki birkaç laboratuvardan biri ve Kodak Express zincirinin en önemli halkası olmamız bundan kaynaklanmaktadır.

slaytcerceveleme.gif poset.gif Negatif_film_banyo.gif
slayt çerçeveleme
              slayt poşetleme         slayt banyo 


aps.gif
aps film

 

 

 

 

 

 

 

 

Duratrans.gif
duratrans ve kasası

 

Agrandisman-baski.gif
agrandisman baskı

APS Filmden Baskılar : FIRATCOLOR APS filmleri tam otomatik olarak banyo eder ve kasetinde muhafaza eder. Bu işlemin doğru yapılmasi için özel ekipman gerekmektedir. Aksi yapıldığı halde doğru ebat ve kalitede baskı alınamamakta ve filmler bozulmaktadır. Film banyo ardından çektiğiniz formatlar manyetik olarak okunup C, H ve Ponoramik formatlarda basılır. Çekim sırasında tarih modunu açtığınızda, baskıda otomatik olarak tarih atılmaktadır.

apsbaski.jpg
Duratrans : Her türlü ışıklı sunumunuz için negatiften ve slayttan parlak, canlı baskılar yapmaktayız. Dilerseniz uygulama yapacağınız alan için arşivimizden görüntü seçebilir ve ışıklı kasası ile birlikte sipariş verebilirsiniz.

Duratrans ürnleri inkjet baskı ve benzeri diğer baskılara göre iç ve dış mekanda çok daha uzun ömürlü olup parlak ve canlı renklerini uzun seneler korumaktadır.

Bu ürünler iki cam arasına koyularak ışıklı bir kasa üzerine monte edilir. Veya üzerine kaplama yapılıp, arkasına ise pleksiglas yapıştırılarak taşıma ve montaj kolaylıkları ile birlikte, camsız olduğu için parlamalar önlenmiş olarak kullanılır.

 

Renkli, Siyahbeyaz Fotoğraf Baskıları : 110 filmden 30x40 cm'e kadar renkli ve siyah beyaz filmlerden 9x13' den metreliğe çok kaliteli özel objektifleri olan, homojen ışık dağılımlı agrandisörler ve Fuji ve Kodak printerler ile talebe göre index ve kontaklı olarak basılmaktadır.
Baskı yapan cihazlarımızın kimyasal kontrolleride yapilarak canlı, parlak ve doğru renkli fotoğrafların üretilmesine süreklilik kazandırmaktadır.

Fotoğraf baskılarının tüm aşamalarında titiz ve dikkatli işçilikle birlikte sanatçı Sıtkı Fırat'ın pozlama esnasındaki katkıları , ışık ve renk kontrolleri ile kaliteyi maksimuma çıkarmaktadır.

noritsu.jpg
fotoğraf baskı-minilabOptik Baskı Ebatları


10 x 15
13 x 18
15 x 20
18 x 24
20 x 30
25x38
30 x 40
50 x 60
70 x 100
100 x 150
100 x 150' cm den daha büyük ebatlar dijital film ile fotoğraf kartına veya ink-jet sistemi  ile basılmaktadır.